Yazı

Gübre Makinası - Gübre Serpme Makinası

Adrimak tarım olarak patentini aldığımız toprak altı gübreleme makinası Meyve ağaçlarında taç izdüşümüne uygulama şeklinde yapılmaktadır. Özellikle fosfor,potasyum ve mikroelement gübrelerinin taç izdüşümüne 15-20 cm açılan derinliğe uygulanması ve uygulandıktan sonra üzerinin toprakla kapatılması gerekir. Sıra arası genişliği piston yardımı ile ayarlanabilen ve büyük oranda işçilikten, fazla gübre sarfiyatından hem çiftçimize hem ülke ekonomisine büyük oranda katkı sağlamaktadır.

    Toprağı keserek işleyen diskli tırmıklar pulluğun işini tamamlamak, kesekleri kırmak, anız bozmak, hasattan sonra bitki atıklarıyla yabancı otları kesip parçalamak ve toprağın üst katını ufalamak amacıyla kullanılır. Toprak pullukla sürülmeden  diskli tırmıkla işlendiği takdirde bundan sonra pulluğun kesip devireceği toprak şeritleri hava boşlukları bırakmadan çizi tabanına daha iyi şekilde oturur. Toprak pullukla sürüldükten sonra diskaro kesekleri kırar ve tarla yüzeyini düzelterek iyi bir tohum yatağı hazırlar. İşlenilmesinde de kullanılmaktadır. ADRİMAK LTD. ŞTİ. olarak üretimini yapmış olduğumuz “Çekilir ve Askılı Tip Tekerlekli yada Pistonlu X Tip Kelebek Bahçe ve Kelebek Tarla” tipi diskarolarımız anız bozma işleminde ve kesekleri kırmak, ekim öncesi tarlada bulunan bitki atıklarını ve yabancı otları kesip parçalamak ,toprağa karıştırmak amacıyla kullanılmaktadır.

       Makine üzerinde bulunan hidrolik piston ve tekerlekler,tarla sonlarında dönüşlerde,hem sağa hem sola olmak üzere büyük kolaylık sağlamakta,ön ve arka ünitelerin kavis açıları kolaylıkla yapılmaktadır.

        ADRİMAK TARIM MAKİNALARI LTD. ŞTİ. olarak hayvancılık sektöründe büyükbaş hayvan kilit sistemi ile durak demiri(padok) imalatı yaparak üreticimizin daima yanında durmaya devam etmekteyiz.